Profil działalności

Działalność firmy Pro-Flex S.A. podzielona jest na następujące procesy technologiczne:

Dział przygotowania form drukowych

Pro-Flex S.A. dysponuje własnym studiem, w którym opracowywane są materiały elektroniczne otrzymane od Klienta. Wykorzystuje nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie zakresie obróbki grafiki rastrowej oraz proofingu przygotowywania form drukowych, w ich obróbce elektronicznej oraz obróbce płyt (technologia CTP, nowoczesne urządzenia do obróbki płyt fotopolimerowych).

Dział przygotowania farb

Pro-Flex S.A. posiada jeden z najnowocześniejszych systemów mieszania farb do druku fleksograficznego. Współpracuje z wiodącym na rynku dostawcą farb, lakierów i dodatków.

System mieszania farb wykorzystujący urządzenie Inkmaker Dispensing System P32, tworzenie receptur farbowych za pomocą programu InkFormulation, pomiar barwy za pomocą spektrofotometru, zapewnia wysoką jakość i pełną powtarzalność barw przygotowywanych farb drukarskich.

Color Management (Zarządzanie kolorem)

Czynności podejmowane w ramach Color Management, obejmują cały proces produkcyjny, od projektu graficznego do wydruku końcowego. Na procedury zarządzania kolorem składają się takie elementy jak:

 • stworzenie profili kolorystycznych maszyn drukujących
 • proofing
 • ocena koloru:
 • tworzenie receptur farbowych – InkFormulation
 • kontrola zgodności koloru –Color Quality

Color Quality to wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania do kontroli barwy. Analiza kolorów w oparciu o zapisany wzorzec – automatyczna informacja o zgodności z wzorcem i spełnieniu wymagań jakościowych Klienta - gwarancja powtarzalności i jednolitej kolorystyki w całej partii produkcyjnej.

Dział druku fleksograficznego

Korzystamy z materiałów wysokiej jakości i posiadamy trzy maszyny niemieckiej firmy Windmöller&Höllscher. Dwa nowoczesne Miraflexy 8AM i Soloflex 8L  sprawiają, że nasze usługi spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów i gwarantują najwyższą jakość nadruku.

Nowoczesne maszyny drukujące Miraflex 8AM pozwalają na zadrukowywanie wszelkiego rodzaju materiałów opakowaniowych w najwyższych parametrach jakościowych. Nowoczesne, zainstalowane systemy przyśpieszają i zdecydowanie poprawiają możliwości ustawień maszyny oraz pozwalają na utrzymanie stabilności ustawień i parametrów druku w czasie realizacji całej produkcji. Wysoka jakość produkcji i stałość parametrów technicznych pozwala na realizację zamówień dla najbardziej wymagających klientów, którzy dysponują nowoczesnymi liniami do pakowania. Insetter, lakier matowy, paper touch(imitacja papieru), druk synchroniczny 8+8 kolorów

W dziale druku fleksograficznego wykorzystujemy również precyzyjne urządzenie do montażu form drukowych firmy JM Heaford , Flexologic oraz nowoczesną myjkę do wałków ceramicznych anilox firmy Flexo Wash. Jako jedni z pierwszych w Polsce  w 2011 roku zaczęliśmy druk HD z liniaturą 150lpi na technologii Kodak NX. 

Dział laminowania

Pro-Flex S.A. dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym umożliwiającym zastosowanie najnowszych technologii laminowania bezrozpuszczalnikowego i rozpuszczalnikowego o szerokim zakresie łączonych materiałów. Maszyny laminujące firmy Nordmeccanica -lidera rynku w tym zakresie Super Combi 4000 oraz Super Simplex.

Sezonowanie dostosowane do pakowanego produktu, struktury opakowania oraz mieszanki klejowej. 

Dział cięcia i konfekcji

Nowoczesne maszyny tnące pozwalają na bardzo szybkie ciecie zadrukowanych, laminowanych materiałów opakowaniowych przy zabezpieczeniu wysokiego standardu nawoju.

Technologia druku

Posiadamy duże doświadczenie w druku projektów z jakością High Deffinition. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych wałków ceramicznych aniloks, o bardzo wysokiej liniaturze, oraz cyfrowej przygotowalni wykonanej najnowszą technologią Flexcel NX firmy KODAK oferujemy druk z liniaturą 175 lpi (rozpiętość tonalna ΔD>1,70, najmniejszy punkt reprodukowalny na wydruku 8%).

Posiadamy nowoczesny maszyny tnące, na których możemy nawijać na gilzy o średnicy : 70mm, 76mm, 152mm, rolka o max. Średnicy 800mm. Mamy także możliwość krojenia papieru dzięki zastosowaniu noży krążkowych i urządzeniu do spychania oraz odbioru ciężkich rolek

 

 

Możliwości technologiczne druku

Posiadamy następujące możliwości technologiczne druku:

 • uzyskanie na zadruku wybiórczego efektu błysk/matt
 • uzyskanie na zadruku wybiórczego efektu imitującego papier, który jest trudny do odróżnienia od samego papieru
 • uzyskanie na zadruku wybiórczego efektu lustrzanego  złota i srebra, który uzyskujemy przez zadrukowanie farby super silver. 

Laboratorium kontroli jakości

Pro-Flex S.A. gwarantuje nie tylko wysoką jakość produkowanych wyrobów, ale przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo higieniczne. Pewność, że wyprodukowane opakowania nie zawierają substancji szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi lub środowiska naturalnego jest dla nas najważniejsza.

Wyposażenie laboratorium

Kontra parametrów jakościowych surowców, półproduktów i wyrobów gotowych odbywa się przy pomocy:

 • chromatografu gazowego firmy Perkin Elmer – Clarus 580– wykorzystywanego głównie do kontroli rozpuszczalników po procesie druku (zbyt duża ilość rozcieńczalników wpływa przede wszystkim na barierowość opakowania, co wiąże się z przenikaniem substancji do produktu oraz zmianą sensoryczną pakowanego produktu).
 • maszyny wytrzymałościowej firmy Zwick–używanej w celu kontroli siły delaminacji produkowanych laminatów wykrojników do próbek – urządzeń wspomagających zarówno wycinanie próbek do badań gramatury jak i siły delaminacji
 • weryfikatora kodów kreskowych Integra- pozwala na zweryfikowanie wydrukowanych kodów kreskowych na zgodność z obowiązującymi normami oraz określonymi przez Klientów wymaganiami
 • mikrometru elektronicznego – pozwalającego na bardzo dokładny pomiar grubości surowców i wyrobów
 • komory cieplnej
 • wagi laboratoryjnej
 • zgrzewarki laboratoryjnej

 

 

Wszystkie próby zadrukowane poddawane kontroli fizycznej oceniane są również wizualnie na specjalnie do tego celu przystosowanym podświetlanym stole oraz przy znormalizowanym oświetleniu, analogicznym do światła dziennego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z pracownikami działu sprzedaży
+48 22 721 70 45

Biuro Obsługi Klienta - 22 721-70-45