Profil działalności

Działalność firmy Pro-Flex S.A. podzielona jest na następujące procesy technologiczne:

Dział przygotowania form drukowych

Nasza firma dysponuje własnym studiem, w którym opracowywane są materiały graficzne. Korzystamy z nowoczesnych rozwiązań w zakresie obróbki grafiki, proofingu oraz przygotowywania form drukowych. W standardzie wykonujemy formy drukowe w technologii Kodak NX w liniaturze 133 i 150 lpi. Zapewnia to uzyskiwanie maksymalnie możliwych nasyceń odbitek drukarskich.

Dział przygotowania farb

Sami przygotowujemy farby drukarskie do realizacji zlecenia. Dostawcą komponentów jest wiodący producent pigmentów, lakierów i dodatków. Kuchnia farbowa oparta jest na mieszalni Inkmaker Dispensing System P32. Zreprodukujemy każdy wskazany kolor dzięki wdrożonej platformie InkFormulation. Powtarzalność kolorystyczną drukowanych barwy zapewnia ich kontrola za pomocą standardowo stosowanych spektrofotometrów oraz oprogramowaniu Color Quality.

Color Management (Zarządzanie kolorem)

Wdrożony Color Management obejmuje cały proces produkcyjny od wykonania projektu graficznego do wydruku końcowego. Na procedury zarządzania kolorem składają się:

 • stworzone dla każdego rodzaju podłoża profile kolorystyczne maszyn drukujących
 • proofing
 • ocena koloru:
 • tworzenie receptur farbowych – InkFormulation
 • kontrola zgodności koloru – Colour Quality

Color Quality to wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania do kontroli barwy. Analiza reprodukowanych kolorów odbywa się w oparciu o zapisany wzorzec. Pomiar koloru umożliwia automatyczna jego kontrola z informacją o zgodności z wzorcem i spełnieniu wymagań jakościowych Klienta. Zapewnia to gwarancję powtarzalności zleceń i jednolitą kolorystykę w całej partii produkcyjnej.

Dział druku fleksograficznego

Korzystamy z materiałów drukarskich najwyższej jakości.  Posiadamy dwie maszyny drukujące Miraflex 8 AM niemieckiej firmy Windmöller&Höllscher. Ich konstrukcja techniczna, wyposażenie i sprawność pozwalają świadczyć nam usługi spełniające oczekiwania najbardziej wymagających Klientów i gwarantują najwyższą jakość nadruku. Zadrukujemy wszelkiego rodzaju materiały opakowaniowe z roli na rolę przy zachowaniu stabilności parametrów technicznych. Wyposażenie maszyn w Insetter umożliwia nadruk z zachowaniem registra wybiórczo lakierów strukturalnych typu matowy, paper touch, a nawet druk synchroniczny 8+8 kolorów

Do montażu form drukowych wykorzystujemy urządzenia firm JM Heaford oraz Flexologic. Powtarzalny nanos farb możliwy jest dzięki używanej do czyszczenia aniloxów myjce firmy Flexo Wash. Jako jedni z pierwszych w Polsce w 2011 roku zaczęliśmy druk HD z form drukowych liniaturą 150 lpi na technologii Kodak NX. Posiadamy własną linię do ich produkcji.

Dział laminowania

Posiadamy trzy maszyny laminujące. Do procesu stosujemy kleje bezrozpuszczalnikowe lub rozpuszczalnikowe. Nakładamy w registrze cold seal oraz lakiery strukturalne i warstwy funkcyjne. Kontrola amin aromatycznych zapewnia bezpieczeństwo pakowania w nasze laminaty.

Dział cięcia i konfekcji

Nowoczesne maszyny tnące pozwalają na bardzo szybkie cięcie zadrukowanych, laminowanych materiałów opakowaniowych przy zabezpieczeniu wysokiego standardu nawoju.  Możemy nawijać gotowy wyrób na gilzy o średnicy: 70mm, 76mm, 152mm. Mamy także możliwość krojenia papieru dzięki zastosowaniu noży krążkowych i urządzeniu do spychania oraz odbioru ciężkich rolek.

Technologia druku

Posiadamy duże doświadczenie w druku projektów z jakością High Deffinition. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych wałków ceramicznych aniloks, o bardzo wysokiej liniaturze, oraz cyfrowej przygotowalni wykonanej najnowszą technologią Flexcel NX firmy KODAK oferujemy druk z nawet z liniaturą 175 lpi (rozpiętość tonalna ΔD>1,70, najmniejszy punkt reprodukowalny na wydruku 8%).

 

 

Możliwości technologiczne druku

Posiadamy następujące możliwości technologiczne druku:

 • uzyskanie na zadruku wybiórczego efektu błysk/matt
 • uzyskanie na zadruku wybiórczego efektu imitującego papier, który jest trudny do odróżnienia od samego papieru
 • uzyskanie na zadruku wybiórczego efektu lustrzanego złota i srebra, który uzyskujemy przez zadrukowanie farby super silver. 

Laboratorium kontroli jakości

Pro-Flex S.A. gwarantuje nie tylko wysoką jakość produkowanych wyrobów, ale przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo higieniczne. Pewność, że wyprodukowane opakowania nie zawierają substancji szkodliwych i niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi lub środowiska naturalnego jest dla nas najważniejsza.

Wyposażenie laboratorium

Kontrola parametrów jakościowych surowców, półproduktów i wyrobów gotowych odbywa się przy pomocy:

 • chromatografu gazowego firmy Perkin Elmer – Clarus 580– wykorzystywanego głównie do kontroli rozpuszczalników po procesie druku (zbyt duża ilość rozcieńczalników wpływa przede wszystkim na barierowość opakowania, co wiąże się z przenikaniem substancji do produktu oraz zmianą sensoryczną pakowanego produktu).
 • maszyny wytrzymałościowej firmy Zwick używanej w celu kontroli siły połączeń międzywarstwowych produkowanych laminatów
 • weryfikatora kodów kreskowych Integra- pozwala na zweryfikowanie wydrukowanych kodów kreskowych na zgodność z obowiązującymi normami oraz określonymi przez Klientów wymaganiami
 • podświetlanego stołu laboratoryjnego ze znormalizowanym oświetleniem, analogicznym do światła dziennego- po druku próbki oceniane są wizualnie pod względem jakościowym
 • mikrometru elektronicznego – pozwalającego na bardzo dokładny pomiar grubości surowców i wyrobów
 • komory cieplnej
 • wagi laboratoryjnej
 • zgrzewarki laboratoryjnej
 • wykrojników do próbek – urządzeń wspomagających zarówno wycinanie próbek do badań gramatury jak i siły delaminacji
 • wykonujemy również badania specjalistyczne, współpracujemy w tym zakresie z akredytowanymi laboratoriami

 

Produkowane przez nas materiały opakowaniowe spełniają wymagania prawne i mogą być przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Wszystkie próby zadrukowane poddawane kontroli fizycznej oceniane są również wizualnie na specjalnie do tego celu przystosowanym podświetlanym stole oraz przy znormalizowanym oświetleniu, analogicznym do światła dziennego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z pracownikami działu sprzedaży
+48 22 721 70 45

Biuro Obsługi Klienta - 22 721-70-45